איך לבחור מזרון למיטה שלך

טיפ ראשון חשוב ועיקרי: התאמת מזרון למיטה – מיטה צריכה להיות מותאמת למזרן ולא להפך. מיטה הנה רהיט אופנתי, לעומת זאת המזרון הוא מוצר בריאותי. כאשר תיכנסו לחנות רהיטים ייתנו לכם מזרן חינם בקניית חדר שינה, חינם במקרה הזה הנו פחות שימושי, במיוחד אם אתם סובלים מבעיות גב כאלה ואחרות. לכן מומלץ לבחור מזרון אורטופדי בחנות המתמחה במכירת מזרונים, הם יתאימו עבורכם את המזרון הטוב ביותר לפי הקריטריונים שאתם מציבים.

הצבת קריטריונים לרכישת מזרונים:

גודל מיטה: יש להתאים את המזרון למיטה, מיטה מגיעה בבסיסים שונים, גדלים שונים, כך גם המזרנים, לכן כאשר אתם מגיעים לחנות יש לציין את גודל המיטה שלכם בפני המוכר על מנת שיוכל להתאים את המזרן עבורכם.

בחירת סוג המזרן: מכיוון שיש היצע מאוד גדול של מזרנים עדיף לעשות מחקר מקדים בבית לפני ההגעה לחנות ולהתמקד ב 2 סוגים שאתם מעדיפים. לדוגמה:

  • מזרן ויסקו (המזרן עם הזיכרון) – כולל בתוכו ויסקו ג’ל, אותו ג’ל פותח בנאס”א, חומר אלסטי שרגיש לטמפרטורה וכך מקבל את צורת הגוף לפי חום הגוף שמופרש למזרון, מתאים לדוגמה לסובלים מפצעי לחץ.
  • מזרון לטקס – לא כמו המזרני ויסקו הם אלסטיים וקפיציים יותר כמו כן אוגרים פחות חום גוף, כך שהם יותר נוחים לתקופת הקיץ.
  • קפיצים – יש המון סוגים בתחום מזרני הקפיצים, קפיצים מבודדים, אורטופדים, משולבים והרשימה ארוכה.

חשוב לזכור! אם אתם סובלים מבעיות גב, פנו לאורטופד שלכם וקבלו ממנו המלצות לסוגי מזרונים אשר יכולים להתאים לכם, כשמוכר ממליץ “זה המזרן המומלץ ביותר לבעיות גב” זה נכון, אבל לא בטוח שספציפית לבעיית גב שלכם.

סקר מחירים: כאשר מדובר במזרן איכותי ההשקעה הכספית היא לא קטנה בכלל, מצד שני אורך החיים והאחריות שלו הם בערך לעשור, כמו כל קנייה בסדר גודל כזה יש לעשות סקר מחירים קצר לפני ההגעה למעמד הרכישה, גם על מנת לדעת על איזה סדרי גודל מדובר מבחינה פיננסית, אך גם כדי להגיע מוכנים לנהל משא ומתן עד כמה שניתן.