body:

איך לבחור מזרון למיטה שלך

טיפ ראשון חשוב ועיקרי: התאמת מזרון למיטה – מיטה צריכה להיות מותאמת למזרן ולא להפך. מיטה הנה רהיט אופנתי, לעומת זאת המזרון הוא מוצר בריאותי. כאשר תיכנסו לחנות רהיטים ייתנו לכם מזרן חינם בקניית חדר שינה, חינם במקרה הזה הנו פחות שימושי, במיוחד אם אתם סובלים מבעיות גב כאלה ואחרות. לכן מומלץ לבחור מזרון אורטופדי בחנות המתמחה במכירת מזרונים, הם יתאימו עבורכם את המזרון הטוב ביותר לפי הקריטריונים שאתם מציבים.

9 כללי מפתח לרכישה מוצלחת של מזרן איכותי:

 1. חברה בעלת שם = רמת השירות לאורך הזמן
 2. האם ניתנת לכם אחריות?
 3. נסו את המזרן לפני הרכישה , אין טוב ממגע אמיתי – אמנם הורגלנו בקנייה ON LINE אך בכל הקשור למזרון, חשוב כי נרגיש אותו באמת, טרם קיבלנו החלטה ולכן, כאשר בחרתם איזשהו מזרון מסוג כלשהו, וודאו כי ניתן יהיה לקבל אותו לתקופת ניסיון של כמה ימים על מנת לחוש באמת את המגע, הנוחות, רמת הקושי וכל דבר אחר אשר יסייע לכם לקבל החלטה.
 4. מה הרכב וסוג המזרון? – לכל אחת ואחד מאיתנו יש העדפת קושי של המזרון, חלקנו אוהבים לישון על מזרון רך, חלקנו דווקא יעדיפו מזרון עם דרגת קושי גבוהה במיוחד. אנו אומרים – מה שחשוב הוא שיהיה לכם נוח! מזרון איכותי הוא מזרון המעניק תמיכה מרבית לכל האזורים של הגוף – הראש, הצוואר, הכתפיים, הגב (כולל גב תחתון), הרגליים באופן שווה, המאפשר לגוף באמת לנוח ולהירגע מלחצי היום.
 5. גודל המזרון – אורך. רוחב. גובה. לפעמים הגודל כן קובע וכך גם במקרה שלפנינו. במהלך שעות השינה אנו נוהגים לזוז, להסתובב, להתהפך וכך גם בן / בת הזוג שלנו ולכן, ככל שהמזרון יהיה רחב יותר, כך יהיה לכם נוח יותר לישון, מבלי להפריע אחד לשני.
 6. חשיבות האוורור – בארץ חמה כמו שלנו, חשוב לוודא כי המזרון המיועד יהיה מזרון המיוצר עם בד מאוורר, שאינו סופג זיעה, או ריחות ושומר על רעננות ושינה טובה והיגיינית. לכן, חשוב לשאול את יועצי השינה מאילו חומרים עשוי המזרון והאם הבד ממנו עשוי הינו בד נושם, היפואלרגני דוחה ריחות וכתמים. ככל שהמזרון מאוורר יותר, כך השינה שלכם תהיה נעימה ורגועה יותר.
 7. בסיס המזרון – פעם היינו זורקים את המזרון על הרצפה וישנים כמו בטיול שנתי, רק משודרג. ללא בסיס מיטה וללא הפרדה בין המזרון לרצפה. כיום, התקדמנו מעט מאותם הימים ואנו נוהגים להניח את המזרון על גבי מיטה מותאמת, הכוללת לעתים ארגז מצעים, מגירות, ראש מיטה וכדומה. כאשר אתם בוחרים מזרון, בדקו איזו מיטה מתאימה לו וודאו לפני כן, את התאמת החדר וגודלו לגודל המיטה כולה, באופן כזה שיאפשר לכם להתנהל בנוחות בחדר השינה.
 8. גודל המיטה – יש להתאים את המזרון למיטה, מיטה מגיעה בבסיסים שונים, גדלים שונים, כך גם המזרנים, לכן כאשר אתם מגיעים לחנות יש לציין את גודל המיטה שלכם בפני המוכר על מנת שיוכל להתאים את המזרן עבורכם.
 9. בחירת סוג המזרן: מכיוון שיש היצע מאוד גדול של מזרנים עדיף לעשות מחקר מקדים בבית לפני ההגעה לחנות ולהתמקד ב 2 סוגים שאתם מעדיפים. לדוגמה:
 • מזרן ויסקו (המזרן עם הזיכרון) – כולל בתוכו ויסקו ג'ל, אותו ג'ל פותח בנאס"א, חומר אלסטי שרגיש לטמפרטורה וכך מקבל את צורת הגוף לפי חום הגוף שמופרש למזרון, מתאים לדוגמה לסובלים מפצעי לחץ.
 • מזרון לטקס – לא כמו המזרני ויסקו הם אלסטיים וקפיציים יותר כמו כן אוגרים פחות חום גוף, כך שהם יותר נוחים לתקופת הקיץ.
 • קפיצים – יש המון סוגים בתחום מזרני הקפיצים, קפיצים מבודדים, אורטופדים, משולבים והרשימה ארוכה.
 • מזרון גומאויר – מזרן גומאויר הוא מזרן אורטופדי לכל דבר אך בלי קפיצים, יכול להגיע עם אחוז מסויים של לטקס או ויסקו בהתאם להעדפות שלנו.

מזרוני ספוג אורטופדיים:

עד לא מזמן מזרוני ספוג נחשבו כמזרונים זולים ולא איכותיים, בטח שלא הוגדרו כמזרונים אורוטפדיים, מזרוני ספוג היו מיועדים לילדים קטנים או תינוקות, כי בשנים הראשונות בחייהם תחלופת המזרונים היא גבוהה יותר ולכן מזרון זול נחשב כפתרון אולטימטיבי עבורם. אך עם ההתפתחות הטכנולוגית של ייצור מזרונים אורטופדיים מזרוני הספוג הפכו למזרונים איכותיים ואורטופדיים לכל דבר, המעניקים תמיכה לגב ובעלי רמת קשיחות משתנה. מזרוני ספוג בשילוב של לטקס או ויסקו ג'ל מעניקים התאמה מושלמת בין גוף האדם למזרון, תמיכה זו מביאה לפחות תזוזות והתהפכויות במהלך השינה והתוצאה היא שינה איכותית לאורך כל הלילה ללא הפרעות.

 • חשוב לזכור! אם אתם סובלים מבעיות גב, פנו לאורטופד שלכם וקבלו ממנו המלצות לסוגי מזרונים אשר יכולים להתאים לכם, כשמוכר ממליץ "זה המזרן המומלץ ביותר לבעיות גב" זה נכון, אבל לא בטוח שספציפית לבעיית גב שלכם.

סקר מחירים: כאשר מדובר במזרן איכותי ההשקעה הכספית היא לא קטנה בכלל, מצד שני אורך החיים והאחריות שלו הם בערך לעשור, כמו כל קנייה בסדר גודל כזה יש לעשות סקר מחירים קצר לפני ההגעה למעמד הרכישה, גם על מנת לדעת על איזה סדרי גודל מדובר מבחינה פיננסית, אך גם כדי להגיע מוכנים לנהל משא ומתן עד כמה שניתן.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn