איך להתאים מזרון בצורה מושלמת לגב שלכם

ברוב המקרים אנו נבחר במזרוני קפיצים כי זה מה שאנחנו מכירים אבל יש עוד סוגים שונים של מזרונים כגון: לטקס, ויסקו, מזרונים משולבים עם קפיצים מבודדים ומעטפת ויסקו לא את כולם אתם מכירים ולא בכלום התנסיתם.

המבנה האנטומי של המזרון הוא החשוב דרגת הקושי הכי גבוהה צריכה להיות במרכז המזרון החלק שבו רובו של כובד הגוף שלנו אגן הירכיים.

הפרמטר הכי חשוב למציאת המזרון המושלם שלנו הא נוחות, אם לא ננסה לא נדע, על מנת לבדוק מה הכי נוח לנוף אנו צריכים לנסות כמה מזרונים שונים ולמצוא את האחד הנוח ביותר.

להלן כמה מסוגי המזרונים המבוקשים ביותר בקרב האוכלוסייה בישראל

  • מזרוני קפיצים – יש מזרוני קפיצים משולבים כלומר כל הקפיצים משולבים זה בזה ויוצרים מקשה אחת. לעומת זאת מזרוני קפיצים מבודדים כל קפיץ עטוף בשרוול שעוטף אותו כך שתזוזה של קפיץ אחד אינה משפיעה על השני, בשני המקרים ככל שיש כמות גדולה יותר של קפיצים כל רמת הקשיחות שלו עולה. במקרה של מזרוני קפיצים חשוב לזכור להפוך אותו אחת לתקופה על מנת להאריך את חייו. אורך חיי מזרון זה הוא בין 8-15 שנים איך נדע בדיוק? לפי אורך האחריות שניתנה עליו, אם האחריות היא ל- 5 שנים הוא יישאר במצב טוב לפחות 8 שנים. אם האחריות היא ל 10 שנים הוא יאריך חיים כ- 15 שנים ומעלה.
  • מזרון ספוג – יש מגוון של מזרוני ספוג ברמות קשיחות שונות, שנקבעות לפי רמת הדחיסות של הספוג יש מזרוני ספוג בשילוב לטקס, מזרוני ספוג וקפיצים הם הנמכרים ביותר, מתאימים לכל מי שצעיר ואינו סובל מבעיות גב. על מנת למנוע שקע במרכז הכובד של הגוף עדיף לשים קרש מתחת למזרון.
  • מזרוני לטקס וויסקו – הלטקס מופק מעץ הגומי, ולכן הוא מהווה שכבת ריכוך מעולה לכל מזרון, אם זה מזרון ספוג או מזרון קפיצים. חומר הויסקו פותח בשנות ה- 70 במעבדות נאס”א, היתרון שלו שהוא מקבל את צורת הגוף לפי החום שהגוף שלנו מפריש אליו. שניהם חומרים המהווים שכבה עליונה על מזרונים מסוגים שונים ומעניקים גמישות ותמיכה מושלמת לגף שלנו. מתאים מאוד למי שסובל מעקמת בגב, פצעי לחץ ואנשים צעירים בשלבי התפתחות תורם ליציבה טובה. פחות מתאים לאנשים הסובלים מבעיות גב קשות או כרוניות כגון פריצת דיסק.
  • מזרון מגנטי – מזרון ספוג שמגיע בדרגות קושי שונות ובין שכבות הספוג יש 122 מגנטים, המזרון מטעין את הגוף באנרגיות, מונע בריחת סידן, מאזן את לחץ הדם, מקל על כאבי גב ומתאים במיוחד לאנשים הסובלים ממיגרנות. בגלל שהמגנט הוא בעל שדה מגנטי חשוב להתייעץ עם רופא לפני רכישת מזרון זה, כיוון שזה יכול להשפיע על רמת ההולכה של העצבים בגוף.