גורמים שמשפיעים על נוחיות המזרון

כולנו מודעים לחשיבותו של המזרון וזה בזכות מספר גורמים כאשר המרכזיים שבהם הם המחקרים והטכנולוגיה המתפתחת בתחום המזרונים. עם זאת, פעמים רבות אנשים לא לוקחים פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע על איכות השינה שלהם וסיבות אלו לא קשורות אך ורק על המזרון עצמו, מבולבלים? בואו נסביר.
סובלים מבעיות של פצעי לחץ? הקליקו על המאמר הבא: אילו מזרונים מתאימים לבעיית פצעי לחץ.

סיבות לבעיות בשינה רציפה:

מעבר לבעיות גב כרוניות מסיבות כאלו ואחרות, לעיתים שינה לא טובה יכולה לנבוע מסיבות נוספות שרבים פשוט לא מייחסים להם חשיבות או לחילופין פשוט לא מודעים לקיומם. אז על אילו בעיות אנו מדברים? ובכן, לעיתים אנשים סובלים מבעיות / הפרעות שינה בעקבות מתח ו/או חרדה, תופעות לוואי של לקיחת כדורים על בסיס קבוע, דום נשימה בעת שינה (מצב בו אדם מפסיק לנשום בעת השינה למספר שניות ואילו המוח מעורר את האדם בכדי שיחזור לנשום, פעולה זו יכולה לחזור עשרות פעמים במהלך הלילה, דבר מעייף) וכמובן כפי שכולנו כבר יודעים – שימוש באלכוהול, טבק וכמובן קפאין. מאמר נוסף העוסק בסיבות לכאבי גב, בקישור הבא: מה הסיבה שאתה סובל מכאבי גב?.

בעיות אלו ניתנות לפיתרון אך על מנת לקבלו יש לגשת לרופא משפחה ולהתייעץ עמו. לעומת זאת, כאשר מדובר על כאבי גב בלתי פוסקים הרי שכאן יש לפנות לאורתופד אשר מתמחה בדיוק בבעיות הללו – בעל מקצוע מהסוג הנ”ל יכול לבדוק את גבו של המטופל, לבדוק צילומים המעידים על מצבו ועל ידי בדיקה מקיפה להמליץ לו על סוג המזרון שמתאים לו יותר מכל.

לאחר שמתחילים לשלול בעיות מסוימות אותן ציינו לעיל ועם זאת מתחילים לפתור את הבעיות מהם סובלים השינה מתחילה להיות טובה הרבה יותר. כמו כן, מומלץ מאוד, בכדי לייצר מצב בו נהנים משינה עמוקה, טובה ובעיקר – רציפה, לרכוש מזרון איכותי מאוד. ניתן למצוא כיום מגוון של מזרונים אותם נציג כעת.

סוגי מזרונים:

אז אילו סוגי מזרונים ניתן למצוא? ובכן, ניתן למצוא מגוון של אפשרויות החל ממזרונים ללא קפיצים, מזרונים עם קפיצים, מזרוני קפיצים משוכללים בהם כל קפיץ נמצא בתוך סליל מבודד וכך המזרון שומר על האיכות שלו לאורך זמן ומספק שינה מעולה ועד למזרוני ויסקו וכן הלאה.
הקישור הבא מוביל אל מאמר נהדר העוסק במזרונים הטובים ביותר לשנה החולפת: סיכום שנת 2014 אילו מזרונים המומלצים ביותר בשבילך.