מיטות במבצע – הגיע הזמן להפריד כוחות עם המזרן הישן

הבשורה שאולי תקל עליכם היא העובדה כי לא רק אתם ישנים בעמידה, וישנם עוד רבים הישנים על מזרונים ישנים. כשנעל הריצה שלכם עושה את שלה, אתם מרגישים זאת בכאבים בברכיים ובריצה לא נוחה.  כשהחולצה האהובה עליכם איבדה מהצבע שלה וכעת היא דהויה אתם ממהרים להחליף אותה באחת אחרת וגם את המכשיר הסלולארי שלכם אתם דואגים להחליף אחת לכמה שנים. מה קורה כשזה מגיע אל מזרונים? לא אחת מגלים אדישות רבה בכל הקשור לנוחות שלכם שאמורה לפגוש אתכם בכל לילה. יש לכם מזרון ישן? הגיע הזמן להפריד כוחות ולהעניק לעצמכם את מה שמגיע לכם באמת: לילה טוב.

כל כמה זמן מומלץ להחליף את המזרון?

לכל מזרון יש את ההמלצה הרלוונטית אליו בדבר תדירות ההחלפה שלו, ובנוסף גם ישנן המלצות הניתנות על ידי חברות המזרונים. בגדול, את המזרון שלכם מומלץ להחליף אחת לשמונה שנים. במקרים בהם רכשתם מזרון אורטופדי לא מומלץ, ישנה סבירות כי תצטרכו להחליף את המזרון שלכם עוד הרבה קודם. מה שהנחה אתכם במעמד רכישת המזרון שלכם הוא מבחן הנוחות – עד כמה היה לכם נוח. גם עם שאלת החלפת המזרון שלכם זו השאלה שצריכה להנחות אתכם: תדעו כי הגיע הזמן להחליף את המזרון שלכם בעת שתתחילו להרגיש אי נוחות, חוסר תמיכה ושינה קטועה.

מיטות במבצע

מזרונים מומלצים ואיכותיים הם המזרונים שלא רק יעניקו לכם נוחות, אלא גם ישתקפו בפניכם כנוחים מבחינת החזות שלהם. אתם רואים שיש במזרון שלכם שקעים, שהוא אינו אחיד בצורתו ושהוא אינו גמיש כפי שהיה כשרכשתם אותו? זה הסימן הנוסף בשבילכם כי הגיע הזמן להחליף את המזרון. בעוד ישנם אביזרים שונים בהם אתם עושים שימוש לעתים רחוקות, את המזרון שלכם אתם פוגשים בכל לילה מחדש עם כניסתכם אל המיטה. אל תתפשרו בשום פנים ואופן על נוחות שמתורגמת לבסוף לבריאות שלכם. הבטיחו לעצמכם עוד היום מזרונים אורטופדיים חדשים ואיכותיים.

איך המזרון הישן משפיע על כל אחת מקבוצות האוכלוסיה?

בעבר היה נהוג להעניק חשיבות לרכישת מזרונים אורטופדיים חדשים רק עבור קהל המבוגרים – זאת מחשש לבעיות שונות בדמות כאבי גב הנובעים משינה על מזרון לא איכותי. כיום ישנה מודעות רבה לנוחות המזרון עבור כל אחד ואחת – מקטנים ועד גדולים. השקיעו במזרון איכותי גם עבור הילדים שלכם, שכן הם מתפתחים בין היתר גם בשינה, ועל כן חשוב להבטיח להם לילה ארוך, מזין ורצוף.

תרצו להמר על שינת הלילה שלכם?

אם יש משהו שלא ניתן להתפשר עליו בכל הקשור למזרון הוא הנוחות. המזרונים הישנים כבר אינם תומכים אתכם כפי שהם עשו בעבר, וחשוב להבין כי זה טבעי. משקל גופכם עולה על המזרון בכל יום מחדש למשך שמונה שעות בממוצע, מה שאומר שצורתו משתנה בהתאם לצורת הגוף שלכם ומשקלו. חשוב לזכור שלצד הנוחות שלא ניתן ולא רצוי להתפשר עליה, ישנו המימד הבריאותי: שינה לא טובה בעקבות מזרון אורטופדי שאינו נוח לכם יכולה לגרום לכם לירידה במצב הרוח, לחוסר אנרגיה ולעייפות שתלווה אתכם לאורך כל היום – גם לאחר שהתעוררתם משנת הלילה שלכם.