התאמת מזרון ותנוחות שינה לסובלים מבעית גב

אנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה, לכן חשוב להשקיע במזרון טוב ואיכותי שיעניק לנו תמיכה מלאה לגב, מזרונים איכותיים בעלי אורך חיים של 10-15 שנים.

מזרון שאינו מתאים לנו יכול לגרום לשינה לא טובה, להחמיר בעיות גב, ולגרום לנו לאמץ שרירים תוך כדי שינה והתוצאה היא שרירים תפוסים בבוקר. אם אתם סובלים מאחד הפרמטרים הנ”ל, זה הזמן להחליף את המזרון.

הקריטריונים לרכישת מזרון נוח ואיכותי

  • קריטריון ראשון לבחירת מזרון הוא נוחות – רצוי להגיע לחנות המזרונים בערב, לאחר יום עבודה, ולנסות את מבחר המזרונים בתנוחות השינה המועדפות עליכם, כך תוכלו לבחור את המזרון שהכי נוח לכם. כמובן שאם מדובר בזוג יש לעשות את בדיקת הנוחות יחד, על מנת למצוא את המזרון הכי נוח לשניכם.
  • מזרון קשה או רך – המזרון צריך להיות מצד אחד מספיק קשיח על מנת לתמוך באופן בלא בכל חלקי הגוף במידה שווה, מצד שני הוא צריך להיות מספיק מרופד וגמיש לקבלת נוחות מריבית.
  • גודל מומלץ של מזרון – מזרונים צריכים להיות בעלי שטח פנים מספיק גדול להכיל 2 אנשים ועם רווח מספק בין שניהם, לפי מחקרים שבוצעו במעבדות שינה, אנשים משנים את תנוחות השינה שלהם בין 15-30 פעמים בלילה, לכן המזרון צריך לתת מספיק מרחב תנועה מבלי לגרום להפרעה לבן הזוג.

איזה תנוחות שינה הכי מומלצות?

בתחום הזה אין חוקים, אבל כן יש המלצות לתנוחות המעניקות נוחות לעמוד השדרה:

התנוחה הכי מומלצת על ידי רופאים בתחום האורטופדיה היא שינה על הגב עם כרית קטנה מתחת לרגלים באזור הברכיים, כל ניתן לשחרר את הלחץ הנתון לעמוד השדרה.

  • שינה על הצד – תנוחת השינה המועדפת על רוב האוכלוסייה, גם כאן מומלץ לישון עם כרית קטנה בין הרגליים להפחתת לחץ בגב התחתון, אותו הדבר גם לגבי אנשים הישנים על הבטן, מומלץ להניח כרית שטוחה על אזור הבטן, להפחתת לחץ של גב תחתון.

האם מזרון קשה מומלץ לסובלים מבעיות גב?

לאו דווקא, מחקרים מראים שדווקא אנשים הסובלים מבעיות וישנו על מזרון קשה דיווחו על כאב בנקודות לחץ מסוימות, לעומת אנשים שישנו על מזרון רך שדיווחו על החמרה במצבם, לכן לרוב מומלץ מזרונים בעלי דרגת קושי בינונית.

בנוסף אנו ממליצים לערוך פעילות גופנים באופן קבוע וזאת ע”מ לשמור על בריאות טובה יותר ולהיכנס לכושר וגם כמובן למנוע כאבי גב וכאבים אחרים שונים ולא נעימים. למתקשים שבנינו ולמתחילים בחדר הכושר, ניתן לשכור מאמן כושר אישי ומקצועי וליהנות מליווי אישי וספורטיבי כל הדרך לבריאותך!