כיצד מזרונים אורטופדיים יכולים להקל על כאבי גב

יש הרבה מאוד דרכים שיכולות להקל על כאבי הגב שלנו מעיסויים ועד מקלחות חמות. הדרך הטובה ביותר לטפל בכאבי גב היא למנוע אותם. מזרונים אורטופדיים יכולים להקל על כאבי הגב שלנו ואף למנוע אותם לחלוטין. כאשר נתחיל לישון על מזרן אורטופדי יהיה לנו קל יותר  לתפקד ונסבול פחות מכאבים בגב ובצוואר שלנו.

מה יכול לגרום לכאבי גב ובעיות גב אצל ילדים ובני נוער?

פעמים רבות הגורם לכאבי גב ובעיות גב אצל ילדים ובני נוער הוא מזרן שלא מותאם אורטופדית לגיל שלהם. מזרן טוב הוא מזרן קשה שהוא לא רך מדי. ככל שהמזרן קשה יותר כך הוא מספק יותר תמיכה לגב ולחוליות. גורם נוסף לבעיות גב אצל ילדים הוא צורת העמידה, הישיבה וההליכה שלהם. ילדים שלא מקפידים ללכת ישר או לשבת ישר יכולים לסבול מעקמת ומבעיות גב נוספות. אם נקפיד שהמיטות של הילדים שלנו יהיו עם מזרנים אורטופדיים נוכל לסייע להם ליהנות מגב חזק ובריא יותר. ילדים יכולים לסבול גם מכאבי גב בגלל שהם צומחים והגוף שלהם חווה שינויים רבים – דווקא בתקופה זו של הילדות והנעורים חשוב לא להעמיס על הגב תיקים כבדים מאוד וחשוב לאפשר לילדים לישון על גבי מזרון אורטופדי.

איזה גורמים יש לבעיות גב אצל מבוגרים ואיך אפשר לטפל בכך?

גם מבוגרים רבים יכולים לסבול מכאבי גב. יש אינספור סיבות לכאבי גב אצל מבוגרים. רוב המבוגרים יסבלו מכאבי גב כתוצאה ממחלה או מפציעה שהייתה להם בילדות או בזמן השירות הצבאי (או בשנות ה-20). אחת מבעיות הגב הנפוצות ביותר בקרב אנשים שעברו את גיל 40 היא פריצת דיסק. אם אנחנו סובלים מבעיות בגב כמו גב תפוס, כאבים עזים או פריצת דיסק עלינו להקפיד שהמזרן בחדר השינה שלנו יהיה אורטופדי. מזרון אורטופדי יספק תמיכה לגב שלנו בזמן שנישן בלילה ואז נוכל לקום בבוקר רעננים בלי כאבי גב. חוץ מהקפדה על כך  שהמזרן עליו אנחנו ישנים יהיה אורטופדי עלינו להקפיד גם שהכיסא שאנחנו יושבים עליו בעבודה יהיה גם אורטופדי. אנשים רבים יכולים לסבול מכאבי גב כי הכיסא שהם יושבים עליו לא מתאים לגובה שלהם או לגובה השולחן שלהם בעבודה.