מה ההבדל בין מזרונים רגילים למזרונים אורטופדיים

מזרונים אורטופדיים פותחו על מנת לסייע לאוכלוסייה הסובלת מכאבים שונים גב, המזרונים הנ”ל פותחו על יד מודל של גוף האדם על מנת להעניק תמיכה מלאה לכל חלקי הגוף, המודעות הגוברת של הצורך בשינה טובה למען תפקוד יומיומי מלא במרץ גרמה ליותר אנשים לחפש את המוצר הנ”ל, שפותח על מנת להעניק את התמיכה המושלמת לגוף שלנו בזמן השינה.

ההבדל בין מזרון רגיל לבין מזרון אורטופדי אינו נראה לעין אלא טמון במוצרי הגלם ובתהליך הייצור שלהם, הקריטריון הכי בולט בין מזרונים אורטופדיים למזרונים רגילים הוא מתן האחריות מהיצרן.

ככל שהאחריות מהיצרן ארוכה יותר (מבחינת זמן), כך אנו יודעים בוודאות שמדובר במזרון אורטופדי איכותי.

לעומת זאת מזרונים רגילים בם בעלי אחריות של שנה ומיוצרים החומרי גלם לא איכותיים ולכן גם מחירם בהתאם.

איך בוחרים מזרון אורטופדי?

המדד הראשון הוא נוחות. מזרון חייב להיות נוח, ומכיוון שנוחות היא עניין אינדיבידואלי לכל אדם יש לנסות כמה סוגי מזרונים שמוצעים בחנות השכיבה בתנוחות השינה הרגילות שלנו וכל לבצע החלטה.

מזרון קשה? או חצי חצי?

גם כאן נכנס מדד הנוחות, ישנם אנשים שמעדיפים מזרונים קשים, לעומת זאת יש אנשים שמזרון קשה מעניק להן תחושת אי נוחות בזמן השינה, מה שגורם לשינה לא רציפה ותחושת עייפות לאורך כל היום. זאת הסיבה שחייבים לבדוק מה נוח לכם עוד לפני מעמד הרכישה בחנות.

האם רק מזרוני קפיצים נחשבים כמזרונים אורטופדיים?

לא. היום קיים מגוון של מזרוני ספוג בשילוב של לטקס, או ויסקו המעניקים תמיכה מלאה לכל קימורי הגוף. גם במזרוני קפיצים יש מבחר  של מזרונים בשילוב של ויסקו או לטקס, שמעניקים גמישות למזרון בזמן השינה, ויש כמה סוגי קפיצים במזרונים השונים יש קפיצים מבודדים וקפיצים משולבים. הקריטריון למזרון קפיצים טוב הוא הצפיפות והכמות של הקפיצים במזרון (ככל שכמות הקפיצים מרובה יותר וצפופה יותר כל המזרון איכותי יותר ובעל אורך חיים ארוך יותר.

היתרון הבולט של מזרונים אורטופדיים הוא הקשיחות במרכז הכובד של הגוף, מזרונים אורטופדיים בנויים הצורה כזו שמרכז הכובד של הגוף (אזור הישבן והירכיים) נשאר יציב לאורך זמן ואין מקבל שקעים וקימורים כמו במזרונים אחרים.

המאמר נכתב על ידי קינג רויאל.