מזרון אורטופדי או מיטה

אחת מהדילמות שחוזרת על עצמה בעיצוב דירה חדשה היא האם כדי להשקיע במיטה חדשה או מזרון אורטופדי איכותי? התשובה היא חד משמעית מזרון איכותי.

למה דווקא מזרון ולא מיטה?

כמובן שמצב האופטימלי הוא מיטה מעוצבת ומזרון אורטופדי. אך אם אנו צריכים לבחור מבין השתיים העדפה צריכה להיות מזרון איכותי מכמה סיבות:

מזרונים אורטופדיים הם בעלי השפעה ישירה לבריאותנו, שינה טובה לאורך הלילה עוזרת לנו לתפקוד במהלך היום, בעוד שחוסר שינה רציפה לאורך זמן הנובעת ממזרון בלוי או לא נוח, גורמת לחוסר תיאבון, תפקוד לקוי במהלך היום, פגיעה במערכת החיסונית של הגוף ובעקבותיה מחלות שונות.

מתח ולחצים- הגורם המרכזי למחלות לב, היום שלנו רווי לחצים ומתחים בתחום העבודה, הכספים, וגידול הילדים. שינה טובה בלילה עוזרת להפגת מתחים ולהטענת מצברים ליום חדש. כמובן שיש עוד קריטיניום משמעותיים שעוזרים לנו לשמור על הבריאות כגון תשונה נכונה ופעילות גופנית אך שינה טובה היא חלק בלתי נפרד מאוח חיים בריא.

כאבי גב ושרירים תפוסים – שינה על מזרון לא נוח לאורך זמן גורמת לכאבי גב, ושרירים תפוסים. מזרונים אורטופדיים איכותיים נמדדים לפי התמיכה השם מעניקים לגוף, תמיכה איכותית ולכל קימורי הגוף מונעת שרירים תפוסים וכאבי גב שונים. היום תוכלו למצוא מבחר של מזרונים איכותיים כגון: מזרוני קפיצים שונים, מזרוני ויסקו או לטקס. המזרונים מגיעים ברמות קשיחות שונות ומגוונות כך שאפשר להתאים לכל גב את המזרון הנכון בשבילו.

מה כן חשוב בבחירת מיטה?

אין ספק שמיטה הוא חלק בלתי ניפרד מעיצוב חדר השינה והמיטה צריכה להעניק אלמנט של פונקציונליות (כדוגמת ארגז מצעים) וכמובן לשמור על אורך חיי המזרון על ידי תמיכה לחלקו התחתון. לכן חשוב שהמיטה שאתם בוחרים תהיה תואמת למידות המזרון, עדיף מיטה בעלת רגלים שמעניקה גובה מסוים מעל הרצפה (בכדי שנוכל לנקות מתחת למיטה מבלי לפגוע במזרון).

זיכרו: מזרון ומיטה הם החלק העיקרי בחדר השינה לכן, בניגוד לשאר החדרים בדירה שמורכבים ממספר רהטים רב. אז השקיעו בחוכמה במזרונים אורטופדיים איכותיים.