body:

מזרן אורטופדי – מה זה מזרון אורטופדי?

חסך מתמשך בשעות השינה גורם לתפקוד לקוי ומתח שיכול לגרום למחלות לב, לכן שינה טובה חשובה גם מבחינה בריאותית. סיבות אלו הפכו את המוצר מזרון אורטופדי הכרחי בכל חדר שינה, מזרונים אורטופדיים מספקים נוחות מקסימלית בעזרת תמיכה מלאה לכל חלקי הגוף בזמן השינה ומעניקים שינה איכותית למשך כל שעות הלילה.

מה זה מזרון אורטופדי?

מזרן אורטופדי תמיכה מלאה לעמוד השדרה שרירי הגב, הכתפיים ולאורך כל החוליות בעמוד השדרה. יצרני המזרונים נעזרים במחקרים רבי שנים ובדיקות מקיפות שנעשו על ידי מומחים בתחום האורטופדיה. בעבר מזרונים אורטופדיים נועדו לאוכלוסייה הסובלת מבעיות גב, היום מזרונים אלו כבשו את כל חדרי השינה בארץ ובעולם, זאת בעקבות המודעות לחשיבות הרבה של שינה ללא הפרעות אשר הכרחית לתפקוד יומיומי פעיל, ומניעה של בעיות גב עתידיות. רבים סוברים כי מזרון קשיח הוא יותר בריא לגב, זהו מיתוס! המזרון צריך להיות בראש ובראשונה נוח, בין אם רך או קשה או חצי-חצי.

האם מזרון אורטופדי שונה במראה?

ההבדל בין מזרון רגיל לבין מזרן אורטופדי אינו נראה לעין אלא טמון במוצרי הגלם ובתהליך הייצור שלהם, הקריטריון הכי בולט בין מזרון אורטופדי למזרון רגיל הוא מתן האחריות מהיצרן.

היתרונות של מזרון אורטופדי:

היתרון החשוב ביותר הוא בספיגת הלחץ שמופעל עליהם לאורך שימוש ממושך, כל אדם מפעיל לחץ בזמן השינה על ידי מרכז הכובד שבגוף. מרכז הכובד הוא אזור הישבן והירכיים, מזרונים אורטופדיים מחלקים את הלחץ בצורה שווה בעזרת בולמי זעזועים רכים המפוזרים בכל פני השטח של המזרון ומונעים שקעים. במזרונים אורטופדיים איכותיים אנו נהנים מתמיכה מלאה לכל חלקי הגב והתאמה מלא לכל קימורי הגוף, כך שהגוף ושריריו יכולים להשתחרר בזמן השינה.

איזה סוגי מזרונים אורטופדיים קיימים?

מזרונים אורטופדיים משלבים בין חומרים טבעיים וסינטטיים שתפקידם הוא להתאים את המזרון למבנה הגוף באופן מדויק, היום קיימים כמה שילובים מבוקשים מזרוני קפיצים מבודדים, מזרוני ויסקו, ומזרוני לטקס. גוף המזרון עשוי או קפיצים (מבודדים או משולבים) או ספוג. מזרוני ספוג מגיעים בכמה דרגות קושי הנקבעות על פי רמת הדחיסות של הספוג.

  • מזרוני לטקס – מדובר על שכבה חיצונית (בעובי משתנה ממזרון למזרון) העוטפת את גוף המזרון שעשוי או קפיצים או ספוג. לטקס מקורו בעץ הגומי דבר המעניק גמישות מרבית אך גם מונע הצטברות של קרדית האבק ולכן מאוד מתאים גם לאנשים הסובלים מאלרגיות.
  • מזרוני ויסקו – ויסקו ג'ל הינו חומר סינטטי שפותח במעבדות נאס"א, החומר קולט את חום הגוף תוך כדי מצב שינה ומתאים עצמו בדיוק לצורת הגוף. לאחר השינה המזרון מתיישר חזרה ונותר ללא שקעים. כמו הלטקס גם הויסקו מהווה מעטפת על גוף המזרון שילוב של מזרוני קפיצים או ספוג עם ויסקו הוא פופולארי מאוד בשנים האחרונות.
  • מזרון קפיצים – מבודדים, משולבים, מגיעים אם אפשרויות של רמות צפיפות שונות, שכבות פולימר מעל מערכת הקפיצים ואפשרויות רבות נוספות.

ההבדלים בין מזרון אורטופדי ללא אורטופדי

יתנוחת שינה נכונה במזרון אורטופדישנם כמה וכמה הבדלים בולטים שמדגישים עד כמה המזרונים האורטופדיים מקלים עלינו. חשוב לדעת כי מדובר במזרונים אשר מותאמים לגוף האדם בצורה האופטימלית ביותר שיש. במידה ואתם בני אדם שעושים ספורט, אין ספק כי אתם תרגישו את ההבדל בין מזרון אורטופדי למזרון רגיל. איך זה הגיוני? מזרון אורטופדי בנוי כך שאזור האחוריים והירכיים שלנו (שהם בעצם מרבית הכובד של הגוף שלנו) לא שוקע, הוא נשאר סולידי. בדקו כאן לדוגמא את קטלוג המזרונים האורטופדיים של קינג רויאל.

הבדל נוסף הוא שלעומת המזרונים הרגילים, מזרן אורטופדי עובר בדיקת מעבדה מקיפה לפי שהוא מוצע למכירה. אחרי הכל מדובר בבריאות שלנו. זה גם מתבטא באורך האחריות שמקבלים. מאחר ומדובר במזרון איכותי יותר, אין ליצרנים בעיה לתת אחריות ארוכה יותר, אז שימו לב לזה. שזה מביא אותנו לנקודה הבאה. נמאס לכם מלהחליף מזרנים כל שנה שנתיים כי הקפיצים יצאו מהמקום או שהמזרון כבר קיבל שקעים בכל מקום? מזרנים אורטופדיים בנויים מחומרים הרבה יותר איכותיים שגורמים למזרן להאריך חיים באופן משמעותי לעומת מזרן רגיל.

האם מזרון אורטופדי יכול למנוע כאבי גב וצוואר?

קשה להתחייב על מניעה מוחלטת של כאבי גב וצוואר, אלה יכולים להיווצר מאין ספור סיבות, אבל אם ניקח את הנפוצות שבהן , ישנם מחקרים רבים המוכיחים כי מזרון איכותי אשר מספק תמיכה מאוזנת לכל חוליה , לכל אורך עמוד השדרה, בהחלט עשוי להקל באופן משמעותי את הכאבים ומקור הכאב וכן לתרום לשיקום עמוד השדרה.אנו יודעים את זה ברמה התיאוריטית מהמחקרים הרבים שנעשו וכן אנו חווים את השיפור יום יום דרך סיפורים מרגשים של לקוחותינו.

סיבות נפוצות לבעיות גב אצל ילדים – צורת העמידה, הישיבה וההליכה של ילדים שלא מקפידים ללכת ישר או לשבת ישר יכולים לסבול מעקמת ומבעיות גב נוספות. אם נקפיד שהמיטות של הילדים שלנו יהיו עם מזרנים אורטופדיים נוכל לסייע להם ליהנות מגב חזק ובריא יותר. ילדים יכולים לסבול גם מכאבי גב בגלל שהם צומחים והגוף שלהם חווה שינויים רבים – דווקא בתקופה זו של הילדות והנעורים חשוב לא להעמיס על הגב משקל מיותר, כגון תיק בית ספר וכו

סיבות נפוצות לבעיות גב אצל מבוגרים – כתוצאה ממחלה או מפציעה שהייתה להם בילדות או בזמן השירות הצבאי, ישיבה לא נכונה על כיסא, מסחיבה של חפצים כבדים או משינה על גבי מזרון של מותאם לנו. אחת מבעיות הגב הנפוצות ביותר בקרב אנשים שעברו את גיל 40 היא פריצת דיסק.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn