מזרונים ובסיסי מיטה

ישנם אלפי סוגים של מזרונים בשוק השונים בגודל, בסוג או כמות החומר שממנו עשויים, בצורה והכי חשוב באיכות.

לכל אדם מתאים סוג אחד של מזרון ולכן נשאלת השאלה איזה מזרון הכי מתאים לי? בחירת מזרון היא בין הבחירות החשובות והמשפיעות ביותר על חיינו, אולי זה נשמע קצת מופרך אך מזרון איכותי וטוב משפר משמעותית את אורך חיינו הן במצב הנפשי והן במצב הפיזי בריאותי. רבים מאיתנו לא מזהים את התסמינים של מזרון בלוי כמו מצבי רוח שונים, עייפות במהלך היום, ישיבה לא נכונה, כאבי גב ושרירים תפוסים, קמים עייפים גם לאחר שעות שינה האמורות להיות מספקות כל אלה ועוד הם תוצאות של מזרון בלוי או בחירה לא נכונה של מזרון שהיא תופעה שכיחה.

 

כשאנו מגיעים לחנות מוצרי שינה על מנת לרכוש מזרון עלינו לקחת בחשבון מספר גורמים. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא התאמת המזרון לגובה ולמשקל, הדבר השני התאמת גודל המזרון לצרכים שלנו (זוגי, יחיד, קינג סייז) והדבר השלישי התאמת המזרון לבסיס המיטה. כשאתם מגיעים לחנות תבקשו מהמוכרים שיצמצמו לכם את אפשרויות הבחירה הרבות לפי הנתונים האישיים ומצבכם הבריאותי (וזאת כדי להמנע מבלבול בעקבות מבחר גדול מדי של מזרונים), תצטיידו במידות בסיס המיטה ואם עדיין לא רכשתם בסיס למיטה תצטיידו במידות חדר השינה.

 

גם ברכישת בסיס מיטה עלינו לקחת בחשבון כמה דברים שיקלו עלינו כמו האפשרות להזיז את המיטה כשמנקים, שהמיטה תתאים לשאר האבזור ועיצוב החדר והחשוב ביותר שתתאים לגודל החדר. חשוב לשים לב שבסיס המיטה יהיה יציב וחזק שיוכל להחזיק את המשקל של המזרון ושל השוכבים לאורך זמן. בדרך כלל רוב האנשים מעדיפים לקנות בסיס מיטה ומזרון יחד בשביל לחסוך סיבובים ומדידות נוספות אך אפשר גם לקנותם בנפרד.

 

מחירם של מזרונים מושפע מגודלם ומסוג החומרים המרכיבים אותם, חשוב מאוד לבחור מזרון שיתאים לנו בדיוק, אך חייבים לקחת בחשבון גם את התקציב. ישנם מזרונים רבים העשויים מחומרים פחות יקרים שיתנו לכם תחושת איכות ונוחות הדומות מאוד למה שהמזרונים היקרים יספקו לכם. בנוסף חשוב לציין שקניית מזרון היא משתלמת כלכלית כיוון שמזרון איכותי וטוב מחזיק מעמד 10 שנים.