body:

גדלי מזרונים ובסיסי מיטה

מידות מיטות / מזרונים בארץ

מזרון זוגי:

 • גודל 190/140 ס"מ, כנראה המזרון הנפוץ בעולם.

מזרון זוגי גדול

 • 200/160 ס"מ.

מזרון זוגי ענק

 • 200/180 ס"מ הקינג סייז של ישראל.

מזרון יחיד

 • 190/80 ס"מ.

מזרון יחיד ילדים

 • 190/70 ס"מ.
 • מידות נוספות במזרוני ילדים/יחיד: 190/120 מה שנהוג לכנות "מיטה וחצי", 200/80 מזרון למיטה מתכוונת, 190/75 ס"מ למיטת נוער/ילדים.

מזרון ספוג לפי מידה

ניתן להזמין מזרן ספוג לפי מידה בגדלים שונים ולפי מידות מותאמות במיוחד, מעבר כמובן לגדלים המצוינים במאמר. מזרני ספוג מתאימים גם לכל סוגי האוכלוסייה, בכל גיל ושלב.
כמו כל מזרון לפי מידה ניתן להתייעץ איתנו לגבי כל צורך מיוחד ככל שיהיה, נשמח להציע לכם פתרון לאיכות שינה אמיתית, ללא פשרות ובמחירים הוגנים במיוחד.

 

מידות מיטות / מזרונים בארצות הברית 

😊מידות אלו נפוצות מאד בשוק האמריקאי ומהוות את עיקר רכש המזרנים במדינה המונה מעל 300 מיליון אזרחים בעלי זכות שינה טובה

מיטה קינג סייז – מידות 200/195 ( King size bed )

קינג סייז: המלך של המזרונים בגודל 200/195 ס"מ, מזרן כבד ועצום בגודלו אהוב במיוחד בשוק האמריקאי. בארץ נרשמה עלייה בעשור האחרון ברכישת מזרנים אלו.מיטה קינג סייז, אינה מתאימה לחדרים קטנים ויש לקחת בחשבון את מידות החדר ומיקום הדלת והריהוט הקיים בו, על מנת לוודא שהמיטה, בגודלה "המלכותי", אכן תשתלב בנוחות בחדר ולא תפריע להתנהלות היומיומית בו. 

מידת מיטה זוגית קינג סייז, נגזרת ממידת המזרון וממידת המסגרת של המזרון. בכל הקשור למיטה קינג סייז, מדובר על מזרון במידות 180/200 ומסגרת המיטה חייבת להיות מסיבית וחזקה דיה על מנת להחזיק את המזרון יציב וללא תנועה, אחרת נמצא את עצמנו על הרצפה, או בצידו השני של החדר. מידות המסגרת של מיטה קינג סייז יכולות להיות כמה שתרצו (עניין של עלויות) ובהתאם לגודל החדר כמובן. הנציגים שלנו בחנות, יועצי שינה בעלי נסיון רב ישמחו לעזור לכם לתכנן את הגודל, כיוון המיטה וכו לפי מידות החדר והצרכים. מיטה קינג סייז של קינג רויאל היא מיטה לחיים. אולי לא לכל החיים אך אנו מייבאים ומייצרים מיטות קינג סייז ובסיס מיטה קינג סייז מחומרי הגלם הטובים והחזקים ביותר, כולל אחריות היצרן על כלל המיטות והמזרונים, על מנת שתיהנו מהן שנים רבות.

בסיס מיטה קינג סייז

בסיס מיטה זוגית קינג סייז חייב להיות מסיבי וחזק ולא מסגרת עדינה ולכן חייבים להתחשב במידות המזרון – אורך, רוחב וגובה וכמובן מאיזה חומר בסיס מיטה קינג סייז עשוי, האם מעץ, מתכת או בסיס עם בד ריפוד. האפשרויות רבות כדאי לקחת בחשבון למה אתם

מיטה קווין סייז – 200/150 ( Queen size bed )

קווין סייז, המלכה של המזרונים בגודל 200/150, מעט קטנה יותר מקינג סייז, הדגם הנפוץ ביותר בשוק האמריקאי מזה שנים רבות.

מיטה דאבל – 190/140 ( Double size bed )

מזרן דאבל: המזרון הנפוץ בעולם כנראה, בגודל 190/140 ס"מ.

מיטת יחיד – 190/100 ( single size bed )

מזרן יחיד: 190/100 מתאים לבני נוער/מבוגרים וסתם מתבודדי שינה.

מזרן אקסטרה לונג (ארוך במיוחד): בגודל 205/100 ס"מ לאנשים גבוהים.

 

איזה מזרון הכי מתאים לי?

בחירת מזרון היא בין הבחירות החשובות והמשפיעות ביותר על חיינו, אולי זה נשמע קצת מופרך אך מזרון איכותי וטוב משפר משמעותית את אורך חיינו הן במצב הנפשי והן במצב הפיזי בריאותי. בנוסף חשוב לציין שקניית מזרון איכותי משתלמת כלכלית כיוון שמזרון איכותי וטוב מחזיק מעמד לפחות 10 שנים. תסמינים של מזרון בלוי או לא מתאים יכול להתבטא:

 • מצבי רוח 
 • עייפות במהלך היום גם לאחר שעות שינה מספיקות
 • כאבי גב ושרירים תפוסים
 • כאבי ראש

איזה גורמים יש לקחת בחשבון לצורך התאמת מזרן?

 • התאמת המזרון לגובה ולמשקל
 • התאמת גודל המזרון (זוגי, יחיד, קינג סייז)
 • התאמת המזרון לבסיס המיטה
 • מצב בריאותי כמו בעיות גב, נטיה לפצעי לחץ וכו

אנו ממליצים לכם להגיע לחנות עם מידות חדר השינה ותמונה, כמו כן מידות המיטה הישנה. נתונים אלה יעזרו לנו מאוד לכוון אתכם למזרן המושלם שלכם

התאמת בסיס המיטה

גם ברכישת בסיס מיטה עלינו לקחת בחשבון כמה דברים שיקלו עלינו כמו האפשרות להזיז את המיטה כשמנקים, שהמיטה תתאים לשאר האבזור ועיצוב החדר והחשוב ביותר שתתאים לגודל החדר. חשוב לשים לב שבסיס המיטה יהיה יציב וחזק שיוכל להחזיק את המשקל של המזרון ושל המשתמשים לאורך זמן. בדרך כלל רוב האנשים מעדיפים לקנות בסיס מיטה ומזרון יחד בשביל לחסוך סיבובים ומדידות נוספות אך אפשר גם לקנותם בנפרד.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn