body:

מזרוני קפיצים – לא מה שחשבתם

מי לא מכיר את התמונה המשעשעת כביכול, בה נראים קפיצים בוקעים מתוך המזרון וקורעים את בד הריפוד?

בכל הקשור לאיכות ונוחות השינה, "סובלים" מזרוני הקפיצים מסטיגמה לא הוגנת, הטוענת כי מזרוני קפיצים אינם  איכותיים, מיושנים טכנולוגית, זולים, מתבלים במהירות ועוד תיאורים "מחמיאים" אחרים.

במאמר זה, אנו מעוניינים להסביר אודות מזרוני הקפיצים ולהחזירם אל מדף המכירה עבור הקהל הרחב ולאפשר לאלו הרוכשים, לישון ברוגע בכל הקשור לאיכות השינה ואיכות הרכישה.

מזרוני קפיצים של "פעם" אינם מה שאנו רואים כיום, שכן, כמו בכל תחום בו הקדמה והטכנולוגיה משיקים, ישנה פריצה באיכות המוצרים וחומרי הגלם, כך נוכל לראות מזרוני קפיצים מתקדמים טכנולוגית, עשויים מחומרים עמידים, גמישים ואיכותיים יותר מבעבר, נוסיף לכך את מחירם האטרקטיבי ונקבל עסקה מצוינת!

מה זה השטויות האלו מזרוני קפיצים?

השאלה הנפוצה ביותר בנושא מזרוני קפיצים היא- כיצד נוכל לדעת כמה קשה, או רך המזרון?

לשאלה זו, תשובה פשוטה וברורה: כמות וצפיפות הקפיצים, עובי ועיבוד חוטי הברזל/ פלדה מהם עשויים הקפיצים, מהווים פקטור קריטי המשפיע על דרגות הקושי/ הרכות של מזרוני הקפיצים, קרי- ככל שכמות הקפיצים תהיה גדולה יותר- כך יהיה המזרון קשיח יותר.

מזרוני הקפיצים נחלקים לשני סוגים:

 • מזרוני קפיצים משולבים המחוברים ביניהם כיחידה אחת ומאפשרים חלוקה טובה ומתאימה יותר של משקל הגוף על המזרון.
 • מזרוני קפיצים מבודדים בהם, כל קפיץ ארוז ב"שרוול" נפרד, כך שתנועת קפיץ אחד אינה משפיעה על האחרים, מה שאומר, שאם אחד מבני הזוג הישנים, זז מצד לצד על המזרון, תנועתו אינה מורגשת אצל בן הזוג השני הישן לצדו.

 

סוגי קפיצים:

 • קפיצי בונל bonnel– הקפיצים המוכרים והוותיקים בשוק המזרונים. בצורתם, מזכירים שעון חול וחלקו המרכזי, קטן מקצותיו. כיווץ של קפיץ אחד משפיע חלקית על הקפיצים שסביבו.

יתרונם, במחיר הזול מול התמיכה הטובה שהם מעניקים, חסרונם לעומת זאת הוא, אורך חייהם הקצר יחסית (5-8 שנים) ונטייתם לשחיקה עם הזמן, מה שגורם לשקיעת המזרן.

 • קפיצי פוקט מבודדים בתוך שרוול- כלל הקפיצים המרכיבים את המזרון, נתונים בתוך כיסים המונעים מהם לגעת ולהתחכך אחד בשני, כך שנוצרת הפרדה בניהם. הפרדה זו היא אשר מסייעת לתמיכה בגוף ובגב. בנוסף, מסייעת הפרדת הקפיצים לישנים על המזרן, לזוז ולהתהפך בזמן השינה, מבלי להפריע אחד לשני.

 

למי מתאימים מזרוני קפיצים?

בחירת מזרונים היא עניין אישי ולכן, מזרוני קפיצים מתאימים למעשה לכולם ובלבד שהמזרון נוח ומעניק תמיכה לגוף. יש לזכור כי המזרון נועד לספק תמיכה מרבית ואחידה לגב וכל הגוף, להפחית את הלחץ על עמוד השדרה, לאפשר זרימת דם טובה יותר ולאפשר שינה טובה ואיכותית וקימה בתחושת רעננות, כך שיש להקדיש לנושא זמן ומחשבה, לבצע מחקר בין הסוגים השונים ובין הספקים/ החברות השונות בטרם נחליט.

הארה- אורך חייהם של מזרוני הקפיצים (המבודדים והמשולבים) נע בין 5-8 שנים לערך ולכן, פחות מתאימים לבית בו יש ילדים שכן, אלו נוהגים לקפץ על המזרון כמו טרמפולינה ובכך לגרום לשחיקה ובלאי מהירים יותר.

 

תישנו על זה – כיצד בוחרים את מזרון הקפיצים המתאים?

עוד בטרם בחרתם, שימו לב מה כדאי לוודא עם הספק/ החברה, לפני שקונים מזרון חדש ולא משנה מאיזה סוג.

 • תקופת ניסיון למזרון: ידוע כי בחנויות המזרונים לא ניתן ממש להתרשם מהנוחות ואופן השפעתו של המזרון על איכות השינה שלנו, לכן מציעות מרביתן, תקופת ניסיון, בה ניתן לקחת את המזרון הביתה ולכן בדקו את הנתונים הבאים:
 • האם ניתנת תקופת ניסיון?
 • לכמה זמן?
 • עם או ללא ניילון?
 • במידה והמזרון מיועד לשימוש זוגי- האם ניתן לייצר שתי דרגות קושי המתאימות לכל אחד מהם בנפרד?
 • האם המזרון דו"צ ויש צורך להפכו אחת לתקופה?
 • אחריות המוצר- לכמה זמן?
 • התחייבות על המוצר- האם ניתנת התחייבות לפתרון ו/או הקלה על השינה, כאבי גב וגוף, תשישות וכיו"ב.

 

הגב שלנו זקוק לתמיכה מתאימה לאחר כל תלאות היום ולכן, יש להשקיע זמן ומחשבה כאשר אנו מעוניינים לרכוש מזרון חדש. בכל הקשור למזרון קפיצים, נחדד כמה קריטריונים אליהם יש להתייחס בבחירה הנכונה שלכם:

 • סוג הקפיצים (פוקט או בונל).
 • גודל הקפיצים.
 • כמות וצפיפות הקפיצים.
 • איכות הקפיצים.

חלק בלתי נפרד מאיכות המוצר, הוא הספק/ החברה ממנה נרכש המזרון, בכל זאת, לא מדובר על בקבוק משקה.

חברת "קינג רויאל" מתמחה בייצור ושיווק מזרונים למעלה משני עשורים ומעניקה פתרונות שינה ייחודיים, ללקוחות פרטיים ועסקיים גם יחד. יועצי השינה בסניפי החברה, מכירים את התחום לעומקו ויודעים לשאול את כל השאלות הנכונות על מנת לסייע בבחירה מוצלחת איכותית ומתאימה של המזרונים השונים.

 

איכות, אחריות ואמינות השירות.

"קינג רויאל" מעצבת ומייצרת מגוון רחב של מזרונים ומיטות כמו גם הזמנות מיוחדות, מותאמות לכל גודל וצורך.

מתוך מטרה להעניק לקהל לקוחותינו את המזרונים האיכותיים ביותר, אשר יעניקו שינה טובה ואיכותית לאורך שנים רבות, פס הייצור שלנו מאופיין ברמת ייצור ועיצוב גבוהה במיוחד, תוך הקפדה על חומרי גלם איכותיים ביותר ועמידה בבחינות ותקני איכות מחמירים במיוחד.

מחלקת העיצוב ב"קינג רויאל" מציעה דגמים מרהיבים ומקוריים, עם כל החידושים הטכנולוגיים האחרונים, אשר מעניקים את איכות השינה והתמיכה לגב ולגוף.

שירות הלקוחות שלנו זמין ומקצועי עבור לקוחותינו הפרטיים והעסקיים, כמו גם אחריות על כלל המוצרים והמזרונים השונים.

תקופת ניסיון של 30 יום מוענקת ללקוחותינו, על מנת לחוש באמת את השפעתו של המזרון והאם דרגת הקושי מתאימה לדרישה, שכן חשוב לנו כי תהיו מרוצים ובטוחים ברכישת המזרון.

 

נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע בכל שאלה ובקשה.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn