מידע שאף חנות אחרת לא תעניק לכם על מזרונים

רוב הצרכנים מגיעים לחנות ללא ידע מוקדם, ורוכשים מזרון לפי המלצת המוכר בחנות. אך לא תמיד המוכר יודע מה נכון לנו, או יתרה מכך מה נוח לנו. אז בכדי למנוע מכם בחירה לא נכונה של מזרון קיבצנו עבורכם את כל המידע על מזרונים.

מותגים:

הרבה אנשים מעדיפים לרכוש מותגים מוכרים, אולם בתחום המזרונים המותג אינו פרמטר קובע, לעומת זאת פרמטרים כגון: ממה עשוי המזרון איזה חומרי גלם הוא מכיל, איך הוא בנוי, אלה הם הפרמטרים החשובים, ולא המותג.

האם לרכוש מזרון במחיר זול מחברה מוכרת או מזרון יקר מחברה פחות מוכרת? שוב, תלוי במזרון עצמו ואיזה חומרים הוא מכיל לדוגמא: ויסקו, לטקס, קפיצים מבודדים, שילוב של שניהם?

מפרט טכני:

איך נדע מה ההבדל בין המזרונים השונים? על ידי מפרט טכני, במקום לשאול את המוכר, ולהתלבט האם המידע הוא אמין או לא,  נעדיף לקבל מפרט טכני שיסביר בדיוק ממה המזרון עשוי, מהם חומרי הגלם, לא בכל מפרט יצרן יש מפרט טכני, לכן חשוב ללכת לחנות שכן מעניקה את כל הפרטים באופן כתוב ומפורש.

נוחות:

פרמטר מספר אחד בבחירת מזרון, להרגיש את התחושה שמעניק לנו המזרון, נוחות היא עניין אישי וכל מקרה כאן הוא לגופו. יש אנשים שמעדיפים מזרון קשה ויש כאלה שמעדיפים בדיוק ההפך, אם הגעתם לחנות, אל תתביישו ונסו את המזרונים, תשתדלו לשכב על מרכז המזרון על מנת קבל תחושה אמיתית של רמת הקושי של המזרון, תשבו, תשכבו, על הגב, בטן, צד, כל התנוחות שלרוב אתם ישנים בהן, במיוחד אם מדובר על רכישה של חדרי שינה הורים, הזוג צריך לבדוק יחד את המזרון ולוודא שיש להם מספיק מרחב תזוזה.

אחריות:

אחריות בניגוד למה שרוב הצרכנים חושבים, האחריות מגיעה מהיצרן ולא מהחנות שמוכרת את המזרון. כשמדובר על מזרונים אורטופדיים איכותיים האחריות יכולה להיות בין 10-15 שנים וכמובן ישנם מזרונים עם אחריות ל- 20 שנה. ככל שטווח האחריות ארוך יותר, כך היצרן מאמין יותר במוצר שלו. כלומר היצרן יודע שמדובר במזרון אורטופדי איכותי עשוי ממיטב חומרי הגלם, בטכניקת ייצור מסוימת שגורמת למזרון להיות איתן אל מול התיישנות החומרים.

הגודל:

במקרה של מזרונים אורטופדיים הגודל דווקא כן קובע, מזרונים בגודל סטנדרטי הוא 140 ס”מ רוחב 190 אורך, אבל צריך לקחת בחשבון שמזרון שגדול בעוד 20 ס”מ מעניק תחושת מרחב בשינה, כלומר ניתן להסתובב במהלך הלילה מבלי להעיר את בן הזוג, אם אתם עומדים להרחיב את המשפחה קחו בחשבון שבמהלך הלילה יהיו לכם אורחים קטנים במיטה. ההבדל בין מזרון של 140/190 לבין מזרון של 160/200 הוא עצום מבחינת מרחב ותחושת נוחות.

מהם סוגי מזרונים אורטופדיים?

יש לא מעט סוגי מזרונים אולם רוב המזרונים הם שילובים של כמה אלמנטים בסיסים מזרוני קפיצים ומזרוני ספוג, ושני סוגי מעטפת ויסקו  ג’ל, או לטקס.