body:

עיצוב חדרי שינה בסגנון מודרני

בכל בית מגורים ממוצע במחוזותינו ישנם לרוב מספר חללים וחדרים – חלק מהחדרים הינם "ציבוריים" ומשרתים את הדיירים והאורחים המגיעים וביניהם ניתן למנות את חדרי השירותים, המטבח, הסלון ועוד. החדרים הפרטיים משמשים רק את דיירי  הבית באופן בלעדי. חדרי השינה נמנים על החדרים הפרטיים וניתן לומר כי הם החדרים האינטימיים מכולם.

לחדר השינה רובנו מגיעים בין היתר על מנת לישון, לנוח, לצבור כוחות וכו'. בשל סיבות אלו ואחרות נוספות קיימת בימנו חשיבות גדולה לעיצוב מודרני ומתקדם של כל חדר שינה חדש, עיצוב שיקרין רוך, חמימות, אינטימיות, רוגע ושלווה. מעצבים רבים רואים בעיצוב חדר שינה אתגר חשוב ומשקיעים בכך מחשבה ומאמץ רב. יש חשיבות ליצור הרמוניה מושלמת שנגזרת משילוב של פריטי ריהוט, צבעים, בחירת חומרי גלם מושכלת וכן הלאה, הכל במטרה ליצור חדר שינה בסגנון מודרני ככל שניתן.

קווים לעיצוב המודרני

העיצוב המודרני דוגל בקווים נקיים שמשמעותם בחירת מספר מוגבל של צבעים עם שילוב של ריהוט שמעוצב בקווים רכים ועוד. תשומת לב מיוחדת מוקדשת למיטה שהינה הרהיט הדומיננטי ביותר בחדר השינה – למיטה הזוגית יש נוכחות והיא תופסת מרחב גדול בחדר.

המזרון שעל המיטה חייב להיות איכותי ומותאם לבעלי החדר. לשינה שלנו יש מרכיב חשוב בהתנהלות היום יומית וככל שהיא תהיה ערבה ונוחה יותר, כן יוסיף הדבר לבריאות ושלוות דיירי החדר. ניתן כיום למצוא מיטות זוגיות בסגנונות שונים שעשויות מחומרים מגוונים. מרביתן עשויות מעץ או ממתכת או משילוב של שניהם. מיטות מעוצבות יכולות להכיל חומרים נוספים לצורך קישוט וכן, אלמנטים של עיצוב בסגנונות שונים.

הרמוניה כוללת מסביב

בנוסף למיטה יש צורך לבחור בטואלט מתאים, וילונות, ושאר הפריטים הנלווים הסובבים את המיטה החוזית. כמו כן יש למצוא חיפוי מתאים לרצפות וכאן ניתן לבחור שיש, שטיחים, פרקט ואחרים.

במידה והחדר גדול דיו ניתן להוסיף גם פינת ישיבה מתאימה, ארונות בגדים, שידות ועוד. ישנם חדרי שינה בהם מתקינים מערכות מולטימדיה שכוללות מערכות סאונד וטלוויזיות. ההרמוניה בחדר השינה מבוססת, לרוב, על בחירת צבעים בהירים, כאשר, במקרים רבים, הלבן הוא הצבע השולט ואליו מוספים גוונים רכים אחרים. כאן באים בחשבון גווני, חום, אפור ואפילו נגיעות של צבעים עזים כמו שחור ואחרים.

רומנטיקה מול פרקטיקה

חשוב לבחור בחומרי גלם שמשתלבים אלו באלו כמו למשל: עץ, מתכת, זכוכית ואבן. עם עיצוב ומינון נכון יכולים כל החומרים הללו להפוך כל חדר שינה לחדר אינטימי עם אווירה רומנטית ונעימה. לצד אלו ברו לכל שקיים צורך מרכזי להתחשב בצד הפרקטי של חדר השינה והוא חייב להיות נוח לשימוש כלומר ראשית מזרון נוח שעשוי מחומרים כמו ויסקו, לטקס, קפיצים ואחרים. בנוסף, מקום לאחסון מצעים, בגדים, נעליים וכדומה. המרחב חייב להיות גדול דיו כדי לאפשר תנועה נוחה במעברים ובין כל הפריטים.

בחדר שינה שנמצא מול נוף מומלץ להתקין חלונות רחבים כדי שהאור והנוף יחדרו אליו ויהוו גורם משפיע ומרענן. מעצב מוכשר יודע לשקלל את כל האלמנטים הללו ואחרים ולעצב חדר שינה מודרני בצורה אידאלית. כדאי כמובן לפנות ולקבל ייעוץ מקדים בנושא ממעצב פנים מוכשר ובעל ניסיון בתחום.

מאמרים נוספים

שיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn