רוצים לישון טוב הלילה? כל מה שתוכלו לעשות

לפניכם מספר דרכים שכדאי לבצע לפני בכדי שתוכלו לישון טוב יותר הלילה:

1. משקיעים בבסיס: מזרן איכותי:

לא רחוקים הימים בהם היו נוהגים להמעיט בחשיבות המזרנים, ובחירה של מזרון הייתה נעשית בצורה חפוזה ללא כל הענקת חשיבות לכך שהמזרון משפיע בצורה קריטית לא רק על טיב השינה, אלא גם על הבריאות. כך לדוגמא, מזרן פוקט אורטופדיהבנוי במבנה כזה שבו כל קפיץ משולב בנפרד וכך מונע תזוזות שבין צידי המזרון. אין כל חשיבות לגיל – כל אחד ראוי וצריך מזרן איכותי ללון עליו.

2. יש מקום להמעיט בערכו של המזרן?

בשום פנים ואופן לא. את המזרן שלכם אתם פוגשים בכל לילה מחדש, כך שמדובר על אביזר חיוני המשמש אתכם חדשות לבקרים. בחירת המזרון שלכם צריכה להעשות בעזרתם של אנשי מקצוע, המבינים את חשיבות המזרן ואת השפעתו על הבריאות.

3. ארוחה קלה לפני שינה:

דרך נוספת להבטיח לכם שינת לילה טובה ונעימה היא בעת שתאכלו ארוחת ערב קלה ולא כבדה מדי. בעת שתאכלו ארוחה כבדה, הרי שהקיבה תמשיך לעבוד לטובת עיכול המזון, כך שאתם יכולים לחוש בכבדות ועייפות, ולא כזו שתוביל אתכם לשינה טובה. מומלץ לאכול את ארוחת הערב כשעתיים לפני השינה, ולהקפיד על ארוחה קלה ומזינה שתאפשר לכם מנוחה, ולא עבודה בזמן שאתם ישנים.

4. טמפרטורה נעימה בחדר:

בעת שאתם נכנסים אל המיטה שלכם לטובת שינת הלילה, חשוב מאד להבטיח כי החדר בו אתם שוהים הינו חדר נעים עם טמפרטורה הנוחה לכם. הטמפרטורה בחדרכם קריטית בעיקר כשמדובר על לילות הקיץ החמים או בימי החורף הקרים. לכן, מומלץ לדאוג לפתרונות של מזגנים, מאווררים או תנורי חימום, שיבטיחו לכם צלילה נעימה אל שנת הלילה שלכם. בעת שתרדעו מקור או תזיעו מחום, תוכלו רק לחלום על שינה ארוכה ומועילה.

5. משאירים את שיגרת היום מחוץ לחדר השינה:

אחד הגורמים שישללו מכם את שינת הלילה לה אתם מייחלים הוא לחצים ומתחים מיותרים. חשוב מאד שבכניסתכם אל חדר השינה, תשאירו מאחור את מתחי היום, את המשימות שיש לכם לבצע מחר ואת החוויות הפחות נעימות שעברתם היום. דמיינו לעצמכם את חדר השינה כבועה אליה אתם נכנסים, וממנה אתם לא יוצאים עד ליום המחרת. מזרן פוקט אורטופדי אמנם הינו אלמנט מוביל בעת שמדובר על שינה ארוכה ונעימה, אך בעת שתכניסו אל המיטה שלכם את מה שמטריד אתכם, אתם מסתכנים בלילה ארוך, קטוע ועייף.

6. בחירת המזרן – איך עושים זאת?

לשמחתכם, בחנויות המזרנים ישנם אנשי מקצוע מובילים שיכולים להתאים לכם את המזרן המתאים לכם ביותר. חשוב מאד שתנסו את המזרן טרם אתם רוכשים אותו על מנת לאמוד את מידת הנוחות שלכם. כל המזרונים המוצעים למכירה, נגישים לכם להתנסות בחנויות השונות.